21 Ekim 2016 Cuma

RADYASYON VE TÜRKİYE!!!
Merhaba sevgili arkadaşlarım,Blogcular,Günlük Yazanlar,Dikişciler,Elişiciler,Modacılar,Yemekçiler,Pastacılar size de Merhaba merak edip okuyan gözler.Selam olsun hepinize....

Uzun ara verip ki;yazmak içimden hiç gelmiyordu,tekrar bir şeyler karalamaya karar verdim.(Buralardayım takip ettiğim herkesi okuyorum arada yorum bırakıyorum :) )


Dün akşam haberleri izlerken Sakarya'da Radyasyon Sızıntı tehlikesiyle karşılaşıldığını gördüm.
Traji komik olan korunmak için basit maskelerin dağıtılması.Görenleriniz vardır mutlaka bildiğimiz basit mikrop maskesi.Sanki Grip virüsü yayılmışçasına insanlara basit ameliyat maskesi verilmesi ve korumanın bu şekilde olacağı algısı!!!!

 Hayretler içerisinde kaldım!!!

Çocuk, inşaat alanında bir şey bulup cebine atmış evine gitmiş.Bulantı kusma halleri ve vücudunda morluklar ve yara oluşumları ile hastaneye götürülüyor.Önce iğne yapılıp evine gönderiliyor durumu düzelmeyince tekrar hastaneye. Radyoaktif malzemeyle temas ettiğinden şüpheleniliyor AFAD ÇAĞRILIYOR.(haberde AFAD dendi oysa TAEK olmalıydı-Türkiye Atom Enerjisi Kurumu-)
Tedbir için hastane boşaltılıyor,hastanede ve evinde Radyasyon taraması yapılıyor güya bir şey çıkmıyor ve esas komik olan Maskeyle koruma altına alınıyor insanlar!!!!!!!

Sayın Sakarya Valisi (Hüseyin Avni Coş) ''PİL'DİR PİL'DİR,ALLERJİ YAPMIŞTIR '' diyor.

Hangi çağda yaşıyoruz lütfen biri beni aydınlatsın.Nedir bu ''AT'IN ÖLÜMÜ ARPADAN OLSUN!''halleri,zihniyeti?Yahu RADYASYON bu, sizin kafanız almıyor mu bu tehlikeyi?

RADYASYON sızıntısı en az 30 metreyi etkiliyor nasıl oluyorda evinde veya hastanede böyle bir sızıntı tespit edilemiyor?Radyoaktif maddeyi alıp almadıkları,ne olduğu da ayrı bir muamma? Ne diye konuşuyorsam ben burada, ben ne anlarım tabii ne diyoruz;
BURASI TÜRKİYE!!! her şey olabilir.

ŞAŞIRDIK MI? HAYIR!

SEVGİLİ DÜNYALILAR,EYYYY DÜNYA'DA YERYÜZÜNDE YAŞAYAN (Türkiye hariç) İNSAN NESLİ SİZE SESLENİYORUM,SİZE BAĞIRIYORUM,DUYUN SESİMİ ALOOOOOOO!!!!

DÜNYAYI PATLATMA RİSKİMİZ VAR!!!

ÇOK CİDDİYİM ,BİZ ÇOK TEHLİKELİYİZ!!!

BİZ SİNOP'A VE MERSİN'E NÜKLEER SANTRALLER DİKİYORUZ!!!

PATLATACAĞIZ DÜNYAYIIIIIIIII.....

HABERİNİZ OLSUN!

ALLAH bizi korusun bile diyemiyorum :(


Hexe'niz bildirdi,

RADYASYON BULAŞIK BİR HASTALIKTIR.BİZE BİR ŞEY OLMAZ MANTIĞI İLE.....

(yersen!)


2 yorum:

 1. Hoşgeldin Nur'cuğum çok özlemiştim. Umarım artık terketmesin buraları. :)

  Hey Allah'ım bir ara ben gençtim Çernobil felaketi olduğunda bizim Karadeniz çaylar filan etkilendi tabii...o zaman da hangi bakandı çay almış içiyordu bir şey olmaz diye!

  Diploma niye soruyoruz? Niye diplomada ısrar ediyoruz? Radyasyonu bulaşıcı hastalık sanan kimya bilgisi olmayan zır cahiller yönetmesin ülkeyi diye. Ama ne gam:( eşi türbanlı, kızı türbanlı, namaz da kılıyor e yeter!!!!

  Kalemine sağlık...
  Sevgilerimle öptüm canım.

  YanıtlaSil
 2. Müjdem canım,çok teşekkür ederim.
  Zihniyet bu evet! Çıldıraciğiiiiiim,ya maske taktırdılar yok artık dedim Radyasyon dememiştir ben yanlış duydum dedim!Ayyy yok bildiğimiz maske hava yoluyla yayılıyor ya Radyasyon ondan yani maske korur bitti gitti.Vah vah halimize vah vah...Yazacak baya bir şeylerim birikti,öptüm sevgiler...

  YanıtlaSil