18 Aralık 2015 Cuma

STAR WARS
MERHABAAAAA....

Star Wars çılgınlığı,hiç bir şey yazmayıp başlığı atsam yeter ;)

İlk filmini çocukken izlemiştim.Zaten Bilim Kurgu Aşkı böyle başlamıştır bende.Dünya STAR WARS diye inliyor resmen.Üç boyutlu olması da cabası.Bilen bilir ben Sinema'da film izlemeyi pek sevmem.Ev ortamı bana daha sıcak geliyor.Ama 3D için izlerim.O bambaşka bir şey.İyi ki icad etmişler.Filmin içinde olmak acayip heyecanlı.İlk 3D ile tanışmam Avatar filmiyle oldu.Tekrar izleyebilirim.Mideniz boş gitmeyin zira bende   3D mide bulantısı yaptı.Film arasında patlamış mısır yedik ikinci yarıyı sorunsuz izledim.Bana mı oldu sadece bilmiyorum.İlk deneyimimdi tuttu sanırım :)) Ama etkisinde kaldım filmin içindeydik, elimi uzatınca dokunuyordum sanki yada silahları burnuma dayıyorlardı.Acaayip bir şey.Star Wars bence 3D izlenmeli daha sonra tekrar ve tekrar izlerim evde.
''How I Meet Your Mother'' dizisinde her yıl Star Wars'ı izleme etkinliği yapıyorlardı.Peş peşe 6 filmi izliyorlardı.Aynı zevke sahip kişiler bulup biz de izleyebilir miyiz peş peşe? denemek lazım.Şimdi 7 film olmuşken eve kapanıp bir kış mevsiminde kar yağacak bol abur cubur,kahve,çay, yumuşacık battaniyeler,pijamalarla koltuklarda yayılmaca...Vay bunu deneyeceğim,emekli olunca ;))))

Sırada izlenmesi gereken yığınla film var,
_Kocan Kadar Konuş
_Kardeşim Benim
_Nadide Hayat
_Düğün Dernek,Sünnet

Şu an aklıma gelmeyenler de var.Türk filmleri kategorisinde bunları sıraladım.Ne diyordum;
STAR WARS izleyin,Harrison Ford 73 yaşında hiç yaşlı değil.

Hexe'niz bildirdi.
Yıldız savaşları ,STAR WARS adamlar yapmış,oldu mu? Olduuuu ,olmasaydı Dünya inlemezdi değil mi?

Sevgiyle kalın,filmlerde kalsın Savaşlar,yıldızlarınız sönmesin,iyi hep kazansın,kötüler ders alsın-pişman olsun,çooook Sevgiler                                  ''GÜÇ SİZİNLE OLSUN''                                                                                                                                NuR  :)

2 yorum:

 1. Nur'cuğum ilk filmi Üsküdar Sunar sinemasında izlemiştik. (sonradan maalesef yıkıldı) hiç unutmam filmin sonlarına doğru, tam bizimkiler (yani aydınlık taraftaki jediler)güç durumdayken, yardım etmekten vazgeçmiş, parasını alıp çekip gittiğini sandığımız Han Solo aniden geri dönmez mi!!!! Çoğunluk gençlerdi, bir alkış koptu:)))herkes Han Solo'nun geri dönüşünü alkışladı. :))

  Ogün bugün senin gibi hayranıyım serinin. Tümünü izledim. Sonra epey ara verdiler biliyorsun ve çok üzülüyordum insan özlüyor bayağı, ah bir tane daha çekseler acaba yaparlar mı diye...birkaç yıldır 7. çekilecek denince nasıl sevindim, kaç yıldır bugünü bekliyordum. Hele hele sanki içimi okumuşlar gibi ilk bölümlerdeki kadronun yaşlı halleriyle karşılaşmak!

  Henüz gitmedim, yeğenimi bekliyorum sınavları bitince birlikte gideceğiz ama tıpkı senin gibi 3 boyut bana dokunuyor ne yapacağım bilemiyorum, (bir iki yıl önce Tenten'de başıma geldi, migrenimi tetikledi çok kötü oldu filmin tüm keyfi kaçtı) korkuyorum üç boyutlu izlemeye....zaten gözlük kullanıyorum, gözlüğün üstüne ikinci bir gözlük...hiç olmuyor:(( internete düşse oradan rahat izlerim ama beyaz perdedeki zevki vermeyecektir:( yani gider miyim gitmez miyim çok da istiyorum böyle iki arada bir derede kaldım:(((

  Neyse canım güç seninle olsun:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım,yorum için teşekkürler.3 boyut dediğim gibi ben midemin boş olmasına bağladım arasında patlamış mısır yedim geçti.Ama bu film de 3 boyut izlenir,içine girmek istiyorum.Ben de oğlumla izlemeyi düşünüyorum pek sever.Aramızda kalsın ilk filmden başlayıp tekrardan izliyorum bile,iyi geldi.
   ''GÜÇ SENİNLE OLSUN'' Çok öptüm,sevgiler.

   Sil