30 Aralık 2014 Salı

BİR YIL DAHA BİTERKEN...Hep iyi yıllar dilenir.Mutlu, huzurlu ,sağlıklı yıllar.Nice nice uzun yıllar.Sevdiklerimizle beraber neşeli yıllar.
2014'ü geride bırakırken hiç de dileklerimiz gibi iyi bir yıl olmamış.

Siyaseti hiç karıştırmıyorum!
Kadın cinayetleri,tecavüzler,çocuk istismarı,savaş,etnik kimlik sürtüşmeleri,basın özgürlüğü,kadın-erkek eşitliği /eşitsizliği,güvensizlikler,eğitim sistemi ,sınavlar,hırsızlar,katiller,SOMA kömür madenleri,din istirmacılığı,osmanlıca vs.vs.vs.
Memleket olarak bunlar kulağımıza çalındı,gözümüze sokuldu,dayatıldı!

Haaa bir de Marmaray vardı,duble yollar yapılmış.3.köprü doğa katliamını hiç söylemiyeyim ki yaban domuzları Metropole inmişti.Kanal İstanbul vardı birde o ne oldu ki acep???Hızlı tren seferleri mi bişeyler başlamış.Tabii ki SARAY'ımız oldu yeni gıcır gıcır,milyon odalı falan Osmanlı Sultanlarını ve soyundan gelenleri kıskandıracak nitelikte.Harbiden onlar ne düşünüyor acaba bu SARAY konusunda??? Çok merak ettim şimdi...
Siyaseti hiç ama hiç karıştırmıyorum,valla!!

Bir yılda hayat pahalılığı arttı (her yıl olduğu gibi).Dünyanın en pahalı benzinini, internetini,doğal gazını kullanmaya devam ediyoruz.Zeytin ağaçlarını katlettiler, köylüyü perişan ettiler.Bir de baktık zeytine, zeytinyağına da zam geldi.Fakir tereyağı hiç görmez belki azıcık zeytinyağı kokutacak margarinin yanında pişireceği çorbada o da CISSSSS oldu.Yaz sıcak geçti yağmur yağmadı domatesler olamadı.Al sana MİSSSS gibi salçaya zam.Belki salçalı ekmek yiyecektik o da haram oldu.Bir de mültecilerimiz oldu en kalabalığından.Bizim elektrik faturalarımıza eklenip durur ya o kayıp kaçak bedeli ya o kurulan çadır kentlerde kullanılan elektrik, su, gıda???? Hepsi bizim cebimizden çıkaaaaa...
Siyaseti hiç mi hiç ama hiç karıştırmıyorum,valla!!!

Ben her yıl biraz daha fakirleşiyorum oysa ki çalışıyorum ama o-su, bu-su, şu-su derken PÜÜÜÜFFFF uçup gidiyor paracıklar.Çocuklarını düşün ,okulunu düşün,üstünü düşün ,başını düşün...

Düşün-Düşün-Düşün!
Sonra Taşın!

Sonuç Panik-Atak hastası oldum bu yıl.
Doktora gitmeyi bir yıl kadar erteledim.İnadım tutmuştu çünkü,üstesinden gelebilirim diye düşünüyordum ama olmadı.
Şimdi akşamdan kullandığım minik bir hapım var.İçiyorum oooohhhh pamuk gibiyim :))))

Daha yazarsam saçmalamaya devam edeceğimden korkuyorum.

Netice olarak koca 365 günü devirirken bu yılın aklımda kalanlarından bazıları bunlar oldu.
Yaşadığımız sürece Umut etmeye devam edeceğiz.Yeni yılla birlikte yeni yeni Umutlarımız olacak.
İyi günlerimiz olsun.Dünümüzü aratmayan güzel günlerimiz olsun.Sağlık,huzur,sevinçlerimiz olsun.Paramız da olsun, derdimize derman olacak şifalarımız olsun.İyi dostlarımız olsun.İyi insanlarla karşılaşalım yeni arkadaşlar edinelim. Blog dünyasından bol mesajlar alalım (bunu yazmasam ölürdüm).

Herkese iyi yıllar dilerim.Sevdikleriniz her daim yanınızda,uzakdakiler bir telefonun ucunda ve kalbinizde olsun.
Sevgiler...


                                                                                                                                                       Ben,
                                                                                                                                                     HEXE
                                                                                                                                                (Panik-Atak)

5 yorum:

 1. Nur'cuğum çok geçmiş olsun:( ta Üsküdar'dan bir komşu ablam da panik atak hastasıydı:( bu ülkede yaşayıp da panik atak yahut stresten migren hastası olmamak hatta kafayı yememek mümkün değil!!! :( Allah beterinden korusun seni, beni, hepimizi bizi bu hallere koyanlar hasta olsunlar da kurtulalım onlardan:) söylediklerin hakikaten hep asap bozucu üzücü kahredici şeylerdi az bile söylemişsin...güzel temennilere amin diyorum, önce sağlık - en büyük zenginlik sağlık- huzur, mutluluk diliyorum. 2015 te tüm Atatürk düşmanları, vatan hainleri ettiklerini bulsun diyorum.
  sevgilerimle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk mesajın senden geleceğini biliyordum ,gerçekten .:)))
   Çoook teşekkür ederim iyi dileklerin için.Malesef öyle Migrenim zaten vardı Panik bozukluğum eklendi.Güldüğüme bakma sen hayatımdan ilginç bir Roman olur.En son dileklerine ekstra katılıyorum AMİN diyorum.Sevgiler...

   Sil
 2. Nur hanım, şirin blogunuzu daha önceleri de ziyaret etmiş ve bir kaç güzel yazınızı beğenerek okumuştum. Bu defa, kendi blogumun "Okuma listesi"ne (ilk defa uygulama yapıyorum), sizin ve bir başka arkadaşın blog adresini ekleyince, bazı yazılarınızın başlıkları ilk paragrafıyla birlikte görüntülendi. Ve ben de, bu yazınızı kolayca okuma fırsatı buldum. Çok hoş olmuş ve akla gelmeyecek güzel nitelemeler yapmışsınız. Siyaseti iyi ki katmamışsınız. Zaten bu meseleler onların ilgilendiği meseleler değil. Onlar, kupon araziler ile alacakları komisyon ve rüşvetin peşinde, aldatma, kandırma ve paylaşma oyunlarının içindeler. Sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dileğiyle yeni yılınızı kutlarım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için ve yeni yıl dilekleriniz için çok çok teşekkür ederim.Bende size iyi yıllar diliyorum sevdiklerinizle beraber,sağlık,huzur ve mutluluklar.Seneye görüşmek dileğiyle :))))))

   Sil
 3. Merhabalar yeni yılda tüm umut ettiklerimizin gerçekleşmesi dileğiyle..
  bilge-orfe.blogspot.com

  YanıtlaSil