30 Haziran 2014 Pazartesi

RAMAZAN GÜNLERİ -GECELERİ
Merhabalar,

Ramazanın ilk haftasından Pazartesinin iş yerinden bildiriyorum.

Bugün akşam olacak mı? Saatler ilerlemiyor herkes de bir yavaşlık söz konusu öfff uykum da geldi.Sahurdan sonra uyuyamadım.Başım ağrımasın yeter ki tek korkum bu.

Biraz komşularımdan bahsedeyim bugün.Ben genç kızlık mahallemde oturuyorum.Dolayısıyla herkesi tanıyorum.Bir aile apartmanında oturuyorum.Ev sahibim üst katımda oturuyor ve kendisi apartmanımızın şenliğidir onsuz hiç bir şey olmaz.Çok neşeli bir insandır ve çok yardımseverdir.Ablası alt katımda oturuyor onun karşı dairesinde de diğer kardeşi.Çocuklarımızın yaşları birbirine denk kızlar erkekler gayet güzel bir ortam oluyor.Ramazanın ilk akşamı bizim balkonda çay keyfi yaptık dün akşam da üst katta.Sahura kadar ayaktaydık sanki ben işe gitmiyecektim :)))

Ev sahibim de benden beter titiz, temizlik hastası.Ev hanımı olduğu için sınırsız vakti var derin temizlik için.Ben hafta sonuna sığdırıyorum onca işi.Dün de baya bir derine girdim hurçlar açıldı.Kışlık yazlıklar çevrildi.Yorganlar battaniyeler yıkandı bir taraftan.Yeni başladım var biraz daha yıkanacak paklanacak ve tabii bir de boya işim var.Salon ve yatak odası boyanacak.Geçen yıl mutfak,oğlumun odası,kızımın odasını boyadım.Ben boyadım evet yanlış okumadınız kadın başına ben boyadım.Boyacıdan daha iyi boyadım hemde.Gören şaştı valla eee neymiş demek ki elimin hamuruyla erkek işini de yapabiliyormuşum.Sadece şu var bir günde bir oda boyaya biliyorum çünkü odayı boşaltıp boyayıp temizliğini yapıp tekrar yerleştiriyorum.Neden boyacı tutmuyorum diyorsanız;birinci sebebi maliyeti ikinci sebebi çalıştığım için boyacıyı eve nasıl bırakıp gideyim? zamanım yok evde durup boyacının arkasını toplamaya.Bayram tatiline niyetlendim boyanacak o odalar.

Neyse efendim konudan yine çıktım devam edeyim.Komşularımdan çok memnunum başım ağrısa hemen yanıma koşarlar.Allah razı olsun onlardan zor günlerimde hep yanımdaydılar.Çatı katındaki küçük daireleri yapılıyor ve oranın manzarası çok güzel bir iftarımızı da orada yapacağız inşallah.Kalabalık sofralarda yemek yemek ayrı bir zevk hele de Ramazan da.

Neşeli insanlarla birlikte olmak insana iyi geliyor.Bir anda bambaşka biri oluveriyorsunuz.Komşuluk ilişkileri günümüzde yok olmaya yüz tutmuşken özellikle büyük şehirlerde ben komşularımı seviyorum.Zaten eskiler boşuna dememiş ''Ev alma komşu al''diye.


Saat 14 olmuş vallahi bugün vakit hiç geçmiyor.Sıkıldım esniyorum.Önümdeki dosyaya boş boş bakıyorum ellemek bile istemiyorum.Bugün tembelliğim üzerimde ve hayret bloga yazı yazıyorum.

Bu arada sınav sonuçları açıklandı tercihlerimiz henüz yapılmadı ama ikisi de Üniversiteye yerleşiyor.Tercihler yapılsın buradan yazarım neler olup bittiğini :)))

Hexe'niz bildirdi.Evdeyseniz yatın uzanın hatta biraz şekerleme yapın.Ben olsam öyle yapardım esnedim tekrar ya...

İyi iftarlar bereketli sofralar dilerim. Hoşcakalın...

                                                                                                                                                        NuR :)

3 yorum:

 1. Önce boya işi için şimdiden kolay gelsin :)
  İyi iftarlar :)
  Öpüyorum çok çok ;*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şeymacığım teşekkürler bende öpüyorum.Sevgiler...

   Sil
 2. komşu açısından şanslıymışsın canım ya, 24 haneli bir apartmanda oturuyorum ve hepsi birbirinden beter =)

  YanıtlaSil