15 Mart 2014 Cumartesi

GARİP HİSSEDİYORUM O_O

Merhabalar sevgili Blog komşularım :))

Geçen gün başımdan geçen bir hadiseyi anlatmak istiyorum.

Ben on yıldır şu an ki iş yerimde çalışıyorum.Uluslararası Ticaret yapan bir firma.Yabancı Dilim olduğu için tercih edilmiştim.İş görüşmesine gittiğimde Dil unsurunun önemli olduğu vurgulanmıştı ve maaşım buna göre düzenlenecekti ki ben iki Dil biliyorum (hala da maaşım buna göre düzenlenmiş değil).Konumumda yedeğim yardımcım veya eşit olan kimse yoktu.
Yıllarca izinsiz çalıştım.Evet bu bir suç ama Özel Sektör böyle izin kullandırmadılar.Bir defa evimi taşırken bir hafta kullandım bir defa doğal olarak iznimi kullandım bir ara parasını verdiler son iki yıldır doğal izin kullanabiliyorum.O arada birikenlerden kırpılanlar da oldu.Geçen sene birikmiş 52 gün iznimi verdiler hemde Kasım ayının sonunda.
Yaz aylarında verseydiniz ya da Ramazanda ya da Kızımın Okul kaydında?Ama yok kafalarına göre olacaktı.İzin vermelerinin sebebi de denetim geçirecek olmaları çünkü çalışanların hep izinleri birikmiş ve şikayet almışlardı.
Yerime kim bakacaktı?en önemli sorun buydu.Burası bir Döküm Fabrikası idari birimler iki Fabrikaya bölünmüş durumda ben Ticaret birimiyle birlikte 1.Fabrikada çalışıyorum.Genel müdürümüz asistanı ile sorun yaşayınca asistan arkadaşı bize gönderdiler, uzaklaşması için.Derken izin mevzusu ortaya çıktı benim de izin günlerim çok Nur Hanımı izine yollayalım Nuray Hanım yerine baksın dediler.Bir hafta işi öğrettim ben izine ayrıldım.
Ben izinden dönmeme iki hafta varken garip bir rüya gördüm (rüya görmem genelde ama gördüğüm rüyalar bana hep işarettir) bir pislik olacak dedim kendi kendime hemde hiç hoşlanmayacağım  şeyler olacak.İzinden döndüğüm gün olaylar patlak verdi.Nuray hanımı işten çıkardılar.Salak iyi niyetli ben, haline gerçekten üzülmüştüm. Daha 5-6 ay kadar önce başlamıştı işe üstelik eşi de aynı yerde bizimle çalışıyordu.Buralı değiller iş verenim eşine Nuray hanıma da iş vereceği sözünü vermiş.
O gittikten sonra benim arkamdan dönen pis dolapların olduğunu öğrendim.Burada gerçekten hoşlanmadığım bir kaç beyinsiz var onlar el birliğiyle kuyumu kazımışlar Nuray hanım da onlara ortak olmuş.Buna ilk önce; yok canım niye yapsın ki benim işimi zaten yapamaz diye düşünürken puzzle parçaları tek tek yerine oturmaya başladı.Hatta firma sahibine Nuray hanım mı Nur hanım mı kalsın denmiş ve benden yana oy kullanmış ev geçindiriyor çocuklarını okutuyor onun hakkını yiyemem demiş.
Böylelikle kalmış oldum ama burası çok önemli tam maaşlara zam yapıldığı dönem bu gitsin kalsın durumu yaşanıyor ve bana zam yapılmıyor.Yani demek istiyorlar ki;KOVULMADIN ZAM DA YOK KALDIĞINA ŞÜKRET!!!!!!!!


Daha bitmedi;bu arkadaş Nuray hanım geçenlerde rengini öyle bir ortaya koydu ki pes dedim  kime üzülmüşüm salak ben!

İş çıkışı diğer fabrikanın sekreteriyle karşılaştım Nuray hanımla buluşacakmış ben acelem olduğu için çok konuşmadım geçtim.Bankamatikten maaşımı çekecektim sıra vardı ve ATM ye para yüklüyorlardı beklemeye başladım.O ara nasıl olduysa birden sol tarafıma baktım beş metre ilerimde Nuray hanımla göz göze geldik ve kafasını hızla çevirdi yanında sekreter arkadaş.Çok şaşırdım hemen arkamı dönüp diğer şubeye doğru yürüdüm.İçimden de kendime kızıp söylendim ''ben salak aptal ben işten çıkarılmasından kendimi sorumlu tutan ben''.Taşlar yerine oturdu işte arkamdan hoşlanmadığım konuşmadığım ZAT larla iş birliği yapıp ayağımı kaydırmaya çalışmış.
Allahın sopası yok işte kazdığı kuyuya kendi düştü.Allah kimseyi CAHİLLE terbiye etmesin işin içinden çıkamıyorsun ya onun seviyesine ineceksin ya susacaksın.Böyle şeyler oluyordur mutlaka ben başıma gelmez diyenlerdendim çünkü ben uğraşmıyorum insanlarla önüme bakmaya çalışıyorum.HEXE niz hala olayın etkisinde hatta sinirini bugün eve gidip temizlik yapmakla atacak.(ne ironi ama)

İyi hafta sonları diliyorum benim için de gezin ben''Çamaşır Suyu'' koklayacağım.Sevgiler...


                                                                                                                            NUR :)

2 yorum:

  1. Çalışsan ayrı çalışmasan ayrı, nasıldır bu karmaşa :(

    YanıtlaSil
  2. Özür dilerim yorumunuzu şimdi gördüm.Aynen her yerde var bir sıkıntı.Dinime küfreden müslüman olsa misalini çokca yaşıyorum.Cahille de uğraşılmıyor gerçekten.Yav he he deyip geçiyorum.

    YanıtlaSil